3d-info Team | Oficjalna strona overclocking team'u

Kolejny flirt ze starymi komputerami – DKIG 2012

Dzień drugi

Nocne kompletowanie sprzętu dało o sobie znać o poranku, tak więc tradycji stało się zadość i na czas pojawili się jedynie miecio1ron oraz Fm.Black, tym razem niewyspany duet został upiększony i powiększony do trio przez Małgosię. Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt że dopiero późną nocą na stacji „Wrocław Główny” pojawiła się pokaźnych rozmiarów paczka od jednego ze sponsorów stoiska. 

 

Tym razem podział obowiązków był perfekcyjny a plan działania przygotowany, na miejscu okazało się że po nocy integracja na linii organizatorzy-wystawcy postąpiła dość znacznie. Sala tortur nabrała nowego blasku – ściany ozdobiły plakaty oraz informacje na temat konkursów organizowanych przez 3d-info. Honorowe miejsce za plecami overclockerów zajęły nagrody, a na środku stołu pojawiła się platforma socket 7 (Asus SP98AGP-X) przygotowana do konkursu składania na czas. W rogu znalazła się platforma gotowa do osiągania najwyższych wyników na azocie (singlestage zostało w bazie) – wystartowała kilka godzin później gdy do Leśnicy dotarła reszta „podkręcaczy” (sympatyczne określenie podkradzione jednej z dziewczyn w ekipie organizatorskiej). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę Wrocławianie o wiele wcześniej zaczęli zaglądać do podziemi, chwilami w skromnej salce tortur robiło się wręcz tłoczno.  Wojtek co chwila przebiegał między zwiedzającymi, a stołami stoiska, zachęcając przy okazji osoby na które wpadał do zatrzymania się na chwilę przy UnrealTournament. Marek, Darek oraz Tomek polewali azot z błyskiem w oku wypatrując na ekranie rekordowych wyników. Piotrek tymczasem z radością w sercu obserwował bacznie cały ten rozgardiasz by móc oddać go jak najlepiej w tej relacji (niektórzy źle poinformowani twierdzą że po prostu się lenił). Najwięcej pracy miała jednak nowicjuszka w szeregach teamu – Małgosia. Pilnowała by każda osoba wchodząca na teren DKIG chociaż na chwile zatrzymała się przy stoisku i wzięła udział w jednym z konkursów, oraz otrzymała stosowną nagrodę. Po burzliwej selekcji postawiono na dwa klasyczne konkursy, pierwszy to składanie platformy socket 7 na czas, drugi to chronologiczne układanie procesorów z kolekcji miecio1ron. Układanie procesorów okazało się wyzwaniem nadzwyczaj trudnym i czasochłonnym, podołało mu zaledwie pięciu śmiałków – było warto, odchodzili od stoiska z uśmiechami na twarzy, bogatsi o wentylatory sponsorowane przez sklep Cooling.pl oraz zestawy gadgetów od firmy Enermax.

Konkurs składania platformy na czas okazał się prawdziwym hitem, trudno znaleźć osobę która przechodziła obok niego obojętnie – tablica wyników szybko zapełniła się kolejnymi rekordami. Trudno określić statystycznego uczestnika, Soł dwoiła się i troiła żeby nawet największy laik mógł spróbować swoich sił w rywalizacji, efektem tego był udział całych rodzin. Mężczyźni i kobiety w wieku od lat 4 do 54 prezentowali najbardziej karkołomne techniki składania by osiągnąć jak najlepszy wynik. Istotny był nie tylko czas ale również aspekt edukacyjny – niejeden dzieciak dzięki wskazówkom naszej pomocniczki po raz pierwszy złożył platformę komputerową. Nikt nie odchodził od team’owego socket 7 z pustymi rękami, zestawy montera komputerowego dostarczone przez firmę ASUS rozdane zostały w zaledwie godzinę, na pozostałych czekały „ASUSowe” i „Enermax’owe” upominki, a rekordziści otrzymali wentylatorki z kolekcji tego drugiego producenta. Do zabawy przyłączyli się również organizatorzy i wystawcy oraz skład teamu, rekord zwiedzających to 26,43sek, rekord organizatorów i wystawców to 25,1sek (Przemek), nasz reprezentant w osobie Wojtka osiągną wynik poniżej 17 sek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejnym elementem stoiska który przypadł do gustów publiczności była walka z Intel Pentium 3-S Tualatin 1.1GHz na płycie Asus TUSL2-C. D3mox nie oszczędzał azotu a dym przyciągał zainteresowaną widownię, była to również prawdziwa gratka dla fotografów. Bardziej zainteresowane osoby mogły poczuć przeszywający chłód azotu na własnych rękach. Entuzjastycznie reagująca publika dodała skrzydeł naszemu podkręcającemu trio (Darek, Marek, Tomek), czego efektem były rekordy świata 2094,46 MHz dla procesora oraz 246,41 MHz dla szyny płyty głównej.

 

Podczas gdy 3d-info radowało się z ogromnego zainteresowania, w sąsiedztwie też wiele się działo, na widownie prócz stałej wystawy czekały kolejne konkursy organizatora takie jak układanie Mario z karteczek na podeście sceny, rozpoznawanie gier czy konkurs wiedzy o Nintendo. Chwilami na rynku robiło się naprawdę gorąco, a uczestników nie brakowało.

 

Na scenie ponownie odbył się koncert, tym razem połączony z warsztatami „I Set My Pixels On Fire” oraz kolejne widowisko „Ewolucja jednej kropki – gry w które wciąż gramy”. Gdzieś w zakamarkach odbyły się kolejne turnieje Dyna Blaster oraz Duke Nukem 3D (Duke był zdecydowanym hitem).

Była jednak jedna rzecz z którą nie mogły rywalizować ani działania naszego teamu, ani któregokolwiek z wystawców. Zdecydowanie najbardziej pociesznym widokiem były dzieciaki wręcz „przelatujące” przez kolejne komnaty poszukując, skrzętnie schowanych styropianowych grzybków. Cała zabawa polegała na znalezieniu ich jak największej ilości w określonym czasie i była powtarzana wielokrotnie w czasie trwania imprezy (nawet nasza wesoła kompania dwukrotnie przygarnęła grzybka by je ukryć za stosami teamowego sprzętu). Finał wymagał dogrywki która była niezwykle zacięta (zaciekawiony wzrok Fm.Black skierowany w kierunku osoby z ekipy organizatorskiej został skwitowany krótkim „nie pytaj”) oba teamy zdobyły ponad 100 grzybków!.

Tuż po zakończeniu DKIG odbyła się symboliczna wymiana autografów na grzybkach, jeden taki muchomorek zerka teraz na dłonie redaktora co chwilę przywołując kolejne obrazy w pamięci.

Skocz na górę


Napisano 1 Comments do "Kolejny flirt ze starymi komputerami – DKIG 2012"

Komentuj

XHTML: Możesz użyć tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Menu

Użytkownik

Strony

Kategorie